Sūkņa izvēle

Kādu siltumsūkni izvēlēties savām mājām?

Cik jaudīgu siltumsūkni izvēlēties?

Siltumsūkņa jaudu izvēlas pēc akures projekta izstrādes, kad speciālists ir aprēķinājis konkrētās ēkas siltumzudumus. Ja apkures projekta vēl nav, tad dzīvojamajām ēkām var vadīties pēc ēkas platības. 1 m² apkurināmās platības nepieciešams vidēji 50W apkures jaudas.  Tātad piemēram 160 m² lielai dzīvojamajai ēkai ir nepieciešams 8.0 kW jaudīgs siltumsūknis. Jaudas izvēlē jāņem vērā arī siltā patēriņa ūdens nepieciešamība, ventilācijas gaisa sildīšanai nepieciešamā jauda un citi faktori.  Ja ir apkures projekts, vienmēr ir jāvadās no projektā minētās siltuma slodzes. Arhitektonisku īpatnību gadījumā, piemēram, stikla virsmu, jumta logu utt. un lielāku dzīvojamo ēku gadījumā ir ļoti ieteicams pasūtīt apkures projektu un siltumsūkņa izvēlē vadīties precīzi pēc apkures projektā minētās siltuma slodzes.


Kādu Thermia siltumsūkni un papildinājumus izvēlēties?

Pirmā izvēle būtu jāveic saskaņā ar siltā patēriņa ūdens daudzumu. Thermia Diplomat, Thermia Diplomat Optimum, Thermia Diplomat Optimum G2 un Thermia Comfort siltumsūkņu siltā patēriņa ūdens apjoms ir 180 litri un siltā patēriņa ūdens ražošanas jauda ir tāda pati, kā siltumsūkņa apkures jauda. Thermia DUO, Thermia DUO Optimu  siltumsūkņi parasti tiek komplektēti ar 200, 300  litru ūdens sildītāju, bet Thermia Robust  pat ar 220, 500, 700 1000l ūdens sildītāju.

Tikai grīdas apkures gadījumā būtu jāizvēlas siltumsūknis ar apakšējo dzesētāju  Thermia Comfort. Siltumsūkņi ar apakšējo dzesētāju zemas temperatūras apkures sistēmās ražo par 10-20% vairāk siltuma un pie tam izlieto par 10% mazāk elektroenerģijas. Radiatoru vai kombinētās apkures gadījumā var izvēlēties Thermia Diplomat vai Thermia Duo siltumsūkņus.

Ja ēkas vispārējā siltuma slodze pārsniedz 25,0kW, siltumsūknis ir jāizvēlas no Thermia Robust sērijas. Ar Robust sērijas siltumsūkņiem tiek īstenoti risinājumi ražošanas ēkās un daudzstāvu ēkās. Lielās siltumsūkņu sistēmas ar Robust siltumsūkņiem var nodrošināt siltumu un silto patēriņa ūdeni arī daudzstāvu dzīvojamo ēku grupām. Robust siltumsūkņi sniedz iespēju sastādīt visdažādākos apkures risinājumus līdz saldētavu dzesēšanas iekārtu siltuma patēriņam un ar aukstuma kontūras uzstādīšanu zem hokeja laukuma arī slidotavas laukuma ilglaicīgu uzturēšanu darba kārtībā.

Siltumsūkņu sistēmas var komplektēt ar dažādiem papildinājumiem. Papildinājumi ir datorsavienojumi, kas ļauj vadību īstenot ar galda datoru vai modemu. Centrālās vai lokālās dzesēšanas nepieciešamības gadījumā ir jāizvēlas atbilstošs dzesēšanas bloks. Siltumsūkņa papildinājums var būt grīdas apkures sūkņa mezgls, karstā patēriņa ūdens cirkulācijas sūkņa mezgls, baseina ūdens uzsildīšanas izplūdes mezgls. Sistēmā ir iespējams iebūvēt arī vasaras ērtību apkuri mitrām telpām: pirts, vannas istaba, virtuves akmens grīda. Šādā gadījumā tiek apkurinātas tās grīdas, kas citādi basām kājām šķistu aukstas arī tad, ja nav vispārējas nepieciešamības pēc apkures. Lielu stikla virsmu gadījumā, ja esošās grīdas virsmas nepietiek pietiekoša siltuma daudzuma iegūšanai, var izmantot aktīvos konvektorus Aermec, to siltuma ražošanas jauda ir ļoti augsta un tos var izmantot gan ziemā apkurei, gan arī vasarā dzesēšanai. 

Copyright © 2006 Siltumsūknis
Informācijas pārpublicēšana iespējama tikai ar rakstisko atļauju
e-pasts: info@siltumsuknis.lv